29.09.2023

Kadra narodowa pięściarzy zmierzy się z reprezentacją Armenii

6 października w Żyrardowie, podczas gali boksu Suzuki Boxing Night 24, kadra seniorów prowadzona przez trenera Wojciecha Bartnika i asystenta Ireneusza Przywarę spotka się z reprezentacją narodową Armenii. W ramach meczu zostanie przeprowadzonych osiem pojedynków na zasadach boksu olimpijskiego oraz jedna walka zawodowa.

Najbliższa gala boksu Suzuki Boxing Night 24 będzie okazją do rewanżu za poprzedni mecz Polska – Armenia, który został rozegrany półtora roku temu w Słupsku. Zawody w ramach Suzuki Boxing Night 12 zakończyły się wtedy porażką naszych pięściarzy 8:10.

Trener Biało-Czerwonych zapowiedział zgłoszenie do gali w Żyrardowie następujących zawodników: Jakuba Krzpieta, Mikołaja Mańkę, Jakuba Sulęckiego, Pawła Sulęckiego, Cezarego Znamca, Mateusza Urbana i Jakuba Straszewskiego. Nieobecność Jakuba Słomińskiego, Ilii Badera, Bartłomieja Rośkowicza oraz Damiana Durkacza wytłumaczono ich udziałem w Pucharze Europy, który jest rozgrywany w tym samym czasie w Budvie/Czarnogóra. W kadrze ormiańskich pięściarzy zgłoszonych do pojedynków na Suzuki Boxing Night 24 znaleźli się Erik Evoyan, Henrik Sahakyan, Narek Gharibyan, Arsen Poghosyan, Armen Mashakaryan, Andranik Sedrakyan, Tigtan Melkonyan, Gevorg Hovakimyan.

Obecnie trwa jeszcze ustalanie szczegółów walki zawodowej, do której został zgłoszony Bartosz Gołębiewski z klubu Rushh Kielce. O szczegółach dotyczących pojedynku w ramach boksu zawodowego poinformujemy w późniejszym terminie.

Suzuki Boxing Night jest cyklem gal bokserskich zainicjowanych w lipcu 2019 roku przez Suzuki Motor Poland i Polski Związek Bokserski, umożliwiających konfrontację kadry seniorów polskich pięściarek i pięściarzy z zagranicznymi bokserami. Do tej pory odbyły się 23 gale boksu Suzuki Boxing Night.

27.02.2024

Polscy pięściarze pokonali reprezentantów Azerbejdżanu

Choć większość obstawiała zwycięstwo pięściarzy Azerbejdżanu, to jednak większość pojedynków wygrali reprezentanci Polski.

Dowiedz się więcej
27.02.2024

Nowe silniki zaburtowe Matt Black Series

Podczas targów Miami Boat Show zaprezentowano nową rodzinę silników Matt Black Series.

Dowiedz się więcej
21.02.2024

Polscy pięściarze zmierzą się z reprezentacją Azerbejdżanu

Na najbliższej gali boksu Suzuki Boxing Night w Lublinie Polaków czekają trudne pojedynki z pięściarzami Azerbejdżanu.

Dowiedz się więcej
19.02.2024

Kupuj motocykle Suzuki w rozsądnych cenach – rabaty przed rozpoczęciem sezonu 2024

Kiedy kupić nowy motocykl? Na podstawowe pytanie wielu miłośników dwóch kółek mamy najprostszą odpowiedź – zanim rozpocznie się sezon.

Dowiedz się więcej