05.04.2024

Rusza kolejna edycja Suzuki Marine Academy

Suzuki Marine Academy jest dedykowana wodniakom, którzy kupili bądź planują zakup silnika zaburtowego marki Suzuki i rozpoczynają przygodę na wodzie lub chcą uzyskać niezbędne uprawnienia do prowadzenia jachtów o napędzie mechanicznym. To propozycja także dla tych motorowodniaków, którzy zdobyli już patent lecz chcą doskonalić umiejętności na wodzie i rozszerzać wiedzę. Cykl motorowodnych szkoleń Suzuki bazuje na wieloletnich doświadczeniach tzw. Suzuki Moto Szkoły, w której przez kilkanaście lat wyszkolono kilka tysięcy motocyklistów. Teraz pora na motorowodniaków i żeglarzy, którzy na co dzień używają silników zaburtowych.

Podczas szkolenia doświadczeni instruktorzy nie tylko przekażą niezbędną wiedzę teoretyczną, ale także nauczą jak kierować jachtem i jego załogą, wydawać odpowiednie komendy i egzekwować ich wykonanie we właściwym momencie.

Dwudniowa Suzuki Marine Akademia została tak pomyślana, aby po jej zakończeniu każdy chętny mógł przystąpić do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Wodniacy z doświadczeniem, którzy patent już posiadają, także mogą brać udział w treningach Suzuki Marine Academy. Mogą również przygotować się do egzaminu na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających.

Szkolenia zostały podzielone na dwa poziomy motorowodne (M1 dla początkujących oraz M2 dla bardziej zaawansowanych) i odbywają się na 6 różnych akwenach na terenie całej Polski. Natomiast szkolenia dla żeglarzy odbywają się w Iławie.

Każde szkolenie w ramach Akademii trwa dwa dni. Pierwszy poświęcony jest na szkolenie teoretyczne (w godz. 9-17), a pływania odbywają się drugiego dnia.

Dla zainteresowanych pozostawiono możliwość przeprowadzenia zajęć na ich własnej jednostce, pod opieką wykwalifikowanej kadry na czele z kapitanem Jakubem Szymańskim (instruktor sportów motorowodnych oraz żeglarstwa z wieloletnim doświadczeniem, współautor dwóch podręczników napisanych przy współpracy z Suzuki).

Terminarz Suzuki Marine Academy 2024 (z podziałem na poziom wymaganego doświadczenia, gdzie M1 to kurs dla początkujących, M2 – dla posiadaczy patentu motorowodnego lub ze stażem na wodzie, a „Żeglarskie” dotyczy kursu dla właścicieli jachtów żaglowych).

18.07.2024

SUZUKI SPONSOREM GŁÓWNYM BETCLIC 1 LIGI

Suzuki Motor Poland zwiększa zakres partnerstwa z Betclic 1 Ligą. W sezonach 2024/2025 i 2025/2026 Suzuki będzie sponsorem głównym rozgrywek, rozszerzając współpracę zapoczątkowaną w lipcu 2022 r.

Dowiedz się więcej
10.07.2024

Nowy Swift Roadshow w liczbach

30 firm dilerskich, 35 miast, 42 sportowców, 43 pokazy i ponad 1,5 tysiąca gości – oto bilans zakończonego cyklu prezentacji Nowy Swift Roadshow.

Dowiedz się więcej
08.07.2024

Team Suzuki CN Challenge na wyścigu Suzuka 8 Hours – na czas i wytrzymałość z eksperymentalnym eko-paliwem

Ekipa Suzuki Motor Corporation weźmie udział w 8-godzinnym wyścigu endurance, który odbędzie się 19-21 lipca na torze Suzuka w ramach cyklu FIM EWC 2024 (FIM Endurance World Championship).

Dowiedz się więcej
28.06.2024

Nowy Swift, gwiazda tegorocznego Suzuki Road Show, spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów

Suzuki Road Show, cykl imprez zainicjowanych ponad 10 lat temu przez Prezesa Suzuki Motor Poland Piotra Dulnika, w swojej najnowszej odsłonie był poświęcony modelowi Suzuki Swift czwartej generacji.

Dowiedz się więcej